GRAND PRIX Pezinok 24.3.2018

Dekan a Antal víťazi turnaja Grand prix Pezinok

V sobotu sa v Pezinku konal medzinárodný turnaj v džude, Grand prix, ktorého sa zúčastnilo až 720 pretekárov z Česka, Maďarska, Rakúska, Poľska a mnohých slovenských klubov. Džudo klub AŠK Slávia Trnava sa predstavil pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Mateja Uhliara.

V najmladšej super mini kategórií Nicolas Mitter obsadil 3. miesto a Oliver Šlahor bodoval piatou pozíciou. V mini kategórií sa predstavili Ema Scheffel, ktorá získala bronz, Ronald Valkovič 5 miesto, Jakub Rožnay 5. miesto a siedme miesto obsadil Matej Rajnic. Výkony najmladších zhodnotila Komlóšiová: „všetci pretekári preukázali veľkú bojovnosť a odhodlanie. Porazili zahraničných pretekárov aj slovenských rivalov, a síce nie každý získal vytúženú medailu, ich húževnatosť je dobrým základom pre ďalší rast.“

V kategórií mladší žiaci vystúpil na najvyššiu priečku Roman Dekan. „Roman víťazne prešiel všetkými piatimi zápasmi, kde úspešne zdolal pretekárov z Maďarska a Česka. Vo finále porazil svojho protivníka z Prahy, s ktorým mal vyrovnané skóre až do tohto turnaja. V posledných 20 sekundách zápasu Roman hádzal kontra chvat, čím sa dostal do vedenia a aj napriek veľkému tlaku pražského pretekára si triumf a víťazstvo zlatej medaile nenechal vziať. V mladších žiakoch bodovala aj Martina Drdáková, ktorá zdolala svoje súperky na Ippon. Vo finále však Martina zaváhala nad súperkou z Bratislavy a získala tak striebornú medailu“ vyjadrila sa trénerka Komlóšiová. Tretie miesto v kategórií mladší žiaci získal Samuel Miklovič a Juraj Odkladal obsadil bodovacie piate miesto.

V kategórií starší žiaci sa najviac darilo Timotejovi Antalovi, ktorý získal zlato. Už v prvom kole porazil skúseného pretekára z Prahy, Čermáka. Zápasy Antala hodnotila opäť Komlóšiová: „tento zápas bol veľmi dôležitý aj z hľadiska osobného skóre. Išlo asi o najväčšieho rivala, ktorého Timo do prvého kola mohol dostať. V tomto zápase náš pretekár bodoval na wazari a súpera udržal v boji na zemi, newaza.“ V nasledujúcom zápase hladko porazil českého pretekára, čím sa posunul do semifinálových bojov, kde nastúpil proti slovenskému rivalovi Jankovičovi z džudo klubu Slácia STU Bratislava. V tomto zápase Antal víťazil na kontra chvat, čím sa dostal do vedenia a víťazstvo mu zabezpečilo postup do finále. V boji o zlato sa stretol s českým reprezentantom. „Antal vo finále sebavedome a ctižiadostivo bojoval o víťazstvo a jeho bojovnosť a odhodlanie mu priniesli vytúžené prvé miesto.“ V tej istej hmotnostnej kategórií štartoval aj Oliver Scheffel, ktorý v boji o bronz prehral s pretekárom Jankovičom z STU Bratislava a obsadil tak bodovacie piate miesto.

V dobrom svetle sa ukázal aj Simon Mitter, ktorý po jednom zaváhaní vystúpil na bronzovú pozíciu. Ďalší dvaja trnavskí pretekári Samuel Rumanovič a Tomáš Študenc sa stretli v boji o bronz, kde Rumanovič odchádzal víťazne a Študencovi patrilo po tomto súboji bodovacie piate miesto. Ako jediný v dorasteneckej kategórií bodoval Martin Postřimovský obsadením tretieho miesta.

Najbližšie čakajú džudistov AŠK Slávia Trnava medzinárodné Majstrovstvá západoslovenského kraja v Galante a následne medzinárodný turnaj v Bratislave.