MEDZINÁRODNÁ VEĽKÁ CENA MESTA RIMAVSKÁ SOBOTA 12.5.2018

Stúpajúca forma trnavských džudistov gradovala aj na MVC v Rimavskej Sobote

Medzinárodná Veľká cena Rimavskej Soboty v džude, v poradí už 42. ročník, bola v znamení rekordnej účasti v histórií. Až na ôsmych tatami sa predstavilo 516 pretekárov z 9 krajín Európy, a to zo Srbska, Rumunska, Maďarska, Poľska, Česka, Rakúska, Bieloruska, Nemecka a Slovenska. Našu krajinu zastupoval aj klub AŠK Slávia Trnava pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara. Trnavské farby síce zlato nezískali, no bojovali o neho až v troch finálových dueloch. Celkovo  si odnášali 8 cenných kovov, trikrát striebro, päťkrát bronz, jedno piate miesto a tri krát bodovacie siedme miesto.

V najmladšej kategórií super mini ako jediný z klubu AŠK Slávia Trnava zaznamenal bronz  Nicolas Mitter. Jeho pôsobenie na žinenke spočívalo v troch dueloch. Premožiteľa na tatami našiel až proti pretekárovi z STU Bratislava, aj to až po vlastnej chybe. Mitter svojho súpera chcel prekvapiť v závere zápasu, no jeho súper bol pozorný a úspešne kontroval jeho techniku. Získal na svoju stranu ippon a Mittera odsunul na konečnú bronzovú pozíciu.

V kategórií mini zaznel trikrát bronz

Tretie miesto bolo v podaní Mateja Rajnica, Dominika Blaška a Ronalda Valkoviča. Rajnic mal vo svojej kategórií sedemnásť pretekárov. V prvom a druhom kole zdolal maďarských repretentantov. Až v treťom kole po napínavom dueli si odnášal víťazstvo na wazari jeho súper, čo Rajnica posunulo do bojov o bronz. V opravných kolách zdolal Baumana z Bratislavy a v boji o bronz opäť prekonal maďarského pretekára. Valkovič aj Blaško ukázali svoje štandardné výkony, ktoré boli ocenené medailami. Valkovič bodoval v prvom aj druhom zápase do minúty, no v treťom a štvrtom kole zaváhal, čo pre neho znamenalo konečnú bronzovú pozíciu. Blaško napodobnil výkon svojho tímového kolegu, kde v úvode prekonal pretekára z Košíc a Maďarska.  Po treťom kole sa taktiež dostal do opráv kde porazil Maďara Terjéka z Miškolca a vystúpil tak na tretiu priečku. V mini kategórií si Andrej Dekan síce vytúženú medailu nezískal, no jeho pôsobenie zhodnotila trénerka Komlóšiová pozitívne. Jeho výkon stačil na bodovacie siedme miesto, čo je pre jeho začiatočné pôsobenie veľmi dobrý výsledok na tak ťažkom a kvalitne obsadenom turnaji.

Mladší žiaci sa tiež nenechali zahanbiť

Za trnavské farby medailovo bodovali v mladších žiakoch a žiačkach Martina Drdáková, Roman Dekan, Samuel Miklovič, Juraj Odkladal a Michal Szórád. Strieborné pozície si po svojom výkone odnášala Drdáková, Dekan a Miklovič. Bronz zaznamenali  Juraj Odkladal a Michal Szórád. Trénerka Komlóšiová sa vyjadrila k popísaným výkonom kladne: ,,všetky umiestnenie ukazujú, že forma našich pretekárov stúpa, čo nás trénerov veľmi teší.“

V starších žiakoch najlepší výkon podal Tomáš Študenc, ktorého porazili v prvom a poslednom zápase pretekári z klubu STU Bratislava. V prvom kole nastúpil proti favorizovanému Štefánikovi. Zápas bol veľmi napínavý, no víťazne skončil pre Štefánika. V opravných bojoch nastúpil proti maďarskému pretekárovi, kde Študenc zvíťazil a v druhom a treťom opravnom kole vyhral nad pretekárom z Popradu a ďalším reprezentantom z Maďarska. V boji o bronz prehral a obsadil tak bodovacie piate miesto.

Na záver sa Komlóšiová vyjadrila: ,,mladších a starších žiakov a žiačky najbližšie čakajú Majstrovstvá Slovenska, vrchol sezóny, ktoré sa budú konať na zvolenskej tatami. Vnímame, že forma našich džudistov vzrastá a veríme, že sa to odzrkadlí na výsledkoch z majstrovstiev. Rozhodne apelujeme na medailové umiestnenia vo viacerých kategóriách.“