Turnaj prípraviek – Galanta 25.2.2018

Nedeľná zbierka medailí pre Judo club AŠK Slávia Trnava

Cez víkend sa v Galante konal turnaj prípraviek, kde si porovnávalo sily stodvadsať pretekárov z domácej Galanty, Bratislavy, Pezinka, Malaciek, Rohožníka, Levíc, Kolárova a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Trnavský džudo klub pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej a Mateja Uhliara získal osem cenných kovov a to dva krát zlato, päť krát striebro a dva krát bronz.

Najviac sa darilo Nicolasovi Mitterovi a Ryanovi Kolárikovi, ktorí pekne prevedenými osobnými technikami a svojou bojovnosťou vystúpili na najvyššiu priečku a obsadili tak prvé miesto. Druhým miestom sa môžu pýšiť naši dvaja začiatočníci, Teresa Matejková a Matúš Chrvala, ktorí štartovali na turnaji prvý krát. Vďaka ich nasadeniu na tatami dokázali zdolať súperov a získali tak striebornú medailu. Pekný výkon podal aj Oliver Šlahor v super mini kategórií, ktorý v boji o medailu porazil súpera už v prvých sekundách zápasu na ippon. Strieborné medaily si odniesli aj Andrej Dekan a Adam Rumanovič. V mini žiakoch bodoval v podobe bronzu Lukáš Dzurjovčin a v starších žiakoch Daniel Peťkovský.

Komlóšiová zhodnotila výkon svojich pretekárov pozitívne: ,,na turnaji sme mohli vidieť množstvo zaujímavých zápasov. Som rada, že sa medailovo uchytili aj pretekári, pre ktorých bola táto súťaž premiérou. Tento turnaj slúžil ako motivácia mladých džudistov, ktorá je nesmierne dôležitá. V najbližšej dobe nás čaká medzinárodný turnaj v Pezinku, kde si naši džudisti zmerajú sily aj so zahraničnými pretekármi.“