XXXVII. ARCHA TELECOM CUP SOKOL BRATISLAVA 2018

Trnavskí džudisti bodovali na sokolskej tatami

Cez víkend sa konal džudistický turnaj v Bratislave, kde sa zúčastnilo 300 pretekárov. So slovenskými klubmi si prišli porovnať sily pretekári z Českej republiky a Maďarska. Zverenci AŠK Slávia Trnava potešili svojich trénerov, Ivanu Komlóšiovú, Ivana Hrnčiara, Martina Riegera a Mateja Uhliara až sedemnástimi cennými kovmi. Trnavčania získali trikrát zlato,  sedemkrát striebro a sedemkrát bronz.

V super mini kategórií bodoval Nicolas Mitter a po svojom výkone vystúpil na bronzovú priečku. V mini kategórií uspeli viacerí pretekári. Dve strieborné medaile si odniesli Ema Scheffel a Jozef Svátek. Štyrikrát bronz zaznel v podaní Dominika Blaška, Mateja Rajnica, Jakuba Rožnaya a Filipa Brisudu. K výkonom v mladších kategóriách sa vyjadrila Ivana Komlóšiová ,, Rajnic predviedol veľmi pekné techniky a ukázal svoju bojovnosť. Postup do finále bol vyrovnaný duel s pretekárom z STU Bratislava. Matej prehral v posledných sekundách a mohol pomýšľať už len na bronz. Našťastie jeho snaha bola ocenená bronzovou priečkou. Brisuda išiel v jeho krokoch a taktiež v tej istej hmotnostnej kategórií zaznamenal bronz. Rožnay sa nenechal zahanbiť a v boji o bronz bodoval svojimi osobnými technikami.“

V kategórií mladší žiaci svoje kvality opäť potvrdil Roman Dekan. Po troch suverénnych víťazstvách obsadil prvé miesto. Vo finálovom zápase zaváhali Juraj Odkladal a Martina Drdáková. Oboch porazili v napínavých dueloch pretekári z STU Bratislava. Samuel Miklovič v boji o postup do finále neskóroval no neskôr z boja o bronz odchádzal víťazne.

V kategórií starší žiaci najlepšie uspel Simon Mitter, ktorý po svojich štandardných technikách ukončil všetky zápasy na ippon, čo znamenalo, že opäť získal prvenstvo. Samuel Rumanovič sa snažil pokračovať v jeho krokoch, no v boji o zlato podľahol a tak si odnášal striebornú medailu. Oliver Scheffel po svojom výkone vystúpil na tretiu pozíciu.

Na druhý deň sa predstavili za klub AŠK Slávia Trnava dorastenci v zložení Jozef Rafaj, Vanessa Matláková a Patrik Drdák. Rafaj po úspešných troch zápasoch získal zlatú medailu. Drdák v každom zápase viedol na wazari no nie každý dotiahol do úspešného konca, čo mu stačilo na obsadenie druhej priečky. Striebrom sa zapísala aj Matláková.

Trénerka Ivana Komlóšiová na záver dodala: ,,všetci pretekári, či už s cenným kovom alebo v boji o medaile podali veľmi dobrý výkon. Snažili sa obhájiť minuloročný strieborný pohár za družstvá. Tento rok to stačilo na bronzovú pozíciu, čo tiež pri takomto veľkom počte pretekárov a kvalite nie je zlý výsledok. Teraz sa už pretekári sústredia na medzinárodný turnaj v Budapešti a tiež medzinárodný turnaj v Bardejove, kde si môžu vylepšiť svoje bodové ohodnotenia v slovenských rebríčkoch.“