1. kolo Turnaj prípraviek Kolárovo/2024

Mladí džudisti opäť s medailami z Olympiády v Kolárove/2024

Cez víkend sa v Kolárove (10.3.2024) konalo prvé kolo turnaja prípraviek v džude, kde si porovnalo sily 226 pretekárov z 19 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Michala Urbana získal 30 cenných kovov, z toho štyrikrát zlato, dvanásťkrát striebro a štrnásť bronzových medailí. V hodnotení klubov počas tohto zápasového dňa si pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojovali druhé miesto, kde na prvé družstvo strácame len tri body.

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava jedno strieborné miesto a dve bronzové medaily. Striebro vybojoval nováčik Timotej Szabo. Bronzové medaile získali Enkh-Orchlon EnksukhFilip Mrva.

V kategórii mini nenašli premožiteľov Šimon Šajtlava, Jakub ValošekMax Chatrnúch, ktorí získali najcennejší kov v podobe zlata. V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali na ippon. Druhé miesto v tejto vekovej kategórii si vybojovali Lea Študencová, Henrik Zrník, Eliáš Hyžný, Juraj Gajarský a bratia Branislav a Juraj Mlčovci. S bronzovou medailou odchádzali Adam Kubatka, Luka Halan, Jakub Chlapečka, Viliam Hunčár, Matias Malovec. Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú ukončili v držaní na zemi.

V kategórii mladších žiakov nenašiel premožiteľa Matúš Kadlečík a vybojoval si zlatú medailu. Striebro si vybojovali Šimon Čerevka, Darius Husák, Denis Lukáč, Diana Obecajčíková, Kevin Klokner. Na bronzovú pozíciu vystúpili Matúš Szőllősy, Maxim Lužák, Šimon Gažo, Marián Viskupič, Nina Grznárová, Jakub Štefanka a Hana Chlapečková.

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi. Som rada, že sa medailovo uchytili všetci pretekári. V hodnotení klubov si naši zverenci vybojovali  celkové druhé miesto, kde strácame na víťaza len tri body, čo potvrdzuje, že máme pod sebou ďalších perspektívnych pretekárov“ ukončila Komlóšiová.