AŠK Slávia Trnava

divider

Judo Club AŠK Slávia Trnava patrí medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. V súčastnosti zastrešuje 170 členov a 7 trénerov v piatich skupinách. Členov klubu tvoria deti od 5 rokov až po seniorskú kategóriu. Naši reprezentanti sa pravidelne zúčastňujú turnajov medzinárodného charakteru na Slovensku aj v zahraničí. Výkonnosť pretekárov sa zvyšuje, čo môžeme vidieť na medailových umiestneniach nielen z domácich podujatí, ale aj zo zahraničia. Z Majstrovstiev Slovenska sme získali množstvo medailí od mladších žiakov až po seniorskú kategóriu. 

Naši pretekári majú možnosť študovať na Športovom gymnáziu J. Herdu v Trnave/Strednej športovej škole. Tréneri Mgr. Ivana Komlóšiová (bývalá reprezentantka Slovenska, viacnásobná medailistka zo svetových a európskych pohárov a tiež Majstrovstiev Slovenska) a Jozef Svátek (viacnásobný medailista z ME a MS v kategórií masters) zabezpečujú tréningový proces 16 pretekárov športového gymnázia dvakrát denne.    

 Úzko spolupracujeme s džudo klubom STU Bratislava.  Naše spoločné tréningy majú za cieľ konfrontovať sa s pretekármi z iného klubu a hlavne rozvíjať u našich džudistov techniku, bojovnosť a nasadenie počas tréningov a zápasov. Pretekári ich absolvujú jeden až dvakrát do mesiaca. Počas hlavnej časti ide o randori/zápas s priebehom v ne-waza/boj na zemi a tachi-waza/boj v postoji. Tréningy sa zameriavajú aj na situácie, ktoré sa môžu objaviť počas zápasu na turnaji.

 

 

Náš klub vychoval množstvo úspešných reprezentantov Slovenska, ktorí bodovali na ME, Svetových pohároch, Európskych pohároch, Mládežníckej Olympiády - EYOF, Letnej Svetovej Univerzáde a turnajoch A- charakteru. Mladšie kategórie sa pravideľne umiestňujú na popredných miestach v súťažiach družstiev v super mini,mini, mladších a starších žiakoch.

                                                           

 

Úspešní členovia klubu:

 

Predseda klubu Jozef Svátek

Súťažné džudo:

•          MS Frankfurt/GER 2011- 1. miesto v kategórii Masters

•          MS Amsterdam/NED 2015 - 3. miesto v kategórii Masters

•          ME Balatonfured/HUN 2015 – 3. miesto v kategórii Masters

•          ME Paríž/FRA 2013 - 3. miesto v kategórii Masters

•          ME Leibnitz/AUT 2011 – 3. miesto v kategórii Masters

•          ME Budapešť/HUN 2010 – 3. miesto v kategórii Masters

 

 

     Bývalý reprezentant SR

     Bývalý úspešný reprezentačný tréner juniorov SR

      Za trénerskú činnosť bol ocenený:
     •    Plaketa SZJ
     •    Zlatá šerpa

                                                                

 

 

 

         Martin Rieger

         Súťažné džudo:

        ME Leibnitz/AUT 2011 - 3. miesto v kategórii Masters 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Arpád Szakács

Bývalý úspešný reprezentant SR v dorasteneckej, juniorskej a seniorskej kategórii

 

Súťažné džudo:

•  OH Mládeže Singapur 2010 – 3. miesto

•   Európsky Mládežnícky Olympíjsky festival ,, EYOF“ Tampera/FIN 2009 -  1. miesto

•   ME Tbilisi/GEO v kategórii dorastencov/2009 2. miesto

•   A- turnaj juniorov EC Wroclav/POL 3. miesto

•   A- turnaj juniorov EC Pakš/HUN 5. miesto

 

Za svoju športovú činnosť bol ocenený:

- Ministrom školstva SR Jánom Mikolajom za dosiahnuté mimoriadne výsledky v športe 

- Mestom Trnava ,,Najlepší športovec roka 2010" 

- SZJ ako Najlepší džudista roka 2008 v kategórii dorastenci

- SZJ ako Najlepší džudista roka 2009 v kategórii dorastenci

- Judo Clubom AŠK Slávia Trnava udelením plakety: ,,Poďakovanie za úspešnú reprezentáciu a dosiahnuté výsledky v Jude 2009"

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2007 ,,TOP 10“

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2008 ,,TOP 10“

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2009 ,,TOP 3“ na 2. miesto

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2009 ,,TOP 10"

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2009 ,,TOP 3“ na 1. mieste

      

 

Mgr. Ivana Komlóšiová

Bývalá úspešná reprezentantka SR v dorasteneckej, juniorskej a seniorskej kategórii

                Za svoju športovú činnosť bola ocenená:

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2007 v kategórii junioriek

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2008 v kategórii junioriek

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2009 v kategórii žien

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2010 v kategórii žien

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2011 v kategórii žien

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2012 v kategórii žien

     •          SZJ ako Najlepšia džudistka roka 2013 v kategórii žien

Iné ocenenia:

 - Mestom Trnava v ankete Najlepší športovec roka 2007

- Primátorom mesta Trnava za mimoriadne športové výsledky 2007

- Mestom Trnava vo vyhodnotení kategórií TOP 9 dospelí v roku 2011

- Club AŠK Slávia Trnava udelil poďakovanie za úspešnú reprezentáciu a dosiahnuté výsledky v Jude/2009   

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2004 ,,TOP 10“

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2005 ,,TOP 10“ •          

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2006 ,,TOP 10"

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2007 ,,TOP 10“

- Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2007 ,,TOP 3“ na 2. mieste

                         

 Súťažné džudo:

     •          Svetový pohár Sofia/BUL 2016 – 3. miesto

     •          Svetový pohár Waršava/POL  – 5. miesto

     •          Európsky pohár Belehrad/SRB 2013 – 1. miesto

     •          Európsky pohár Belehrad/SRB – 3. miesto

     •          Európsky pohár Celje/SLO – 3. miesto

     •          Európsky pohár Bratislava/SVK – 2. miesto

     •          Európsky pohár Bratislava/SVK – 3. miesto

     •          Európsky pohár Bratislava/SVK – 3. miesto

•          Viacnásobná účastníčka MS, ME, Letnej Svetovej Univerziády, Grand Slam a Grand Prix turnajov 

•          Viacnásobná Majsterka Slovenska v dorasteneckej, juniorskej aj seniorskej kategórii

Titul Majsterky Slovenska neporušila od roku 2005 až do 2016 kedy ukončila svoju džudistickú kariéru

  

Adam Gažo

Bývalý úspešný reprezentant SR v dorasteneckej, juniorskej a seniorskej kategórii

      Majstrovstvá Európy - Sophia/BUL - 3. miesto 

     

     Za svoju športovú činnosť bol ocenený:

       - Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2007 ,,TOP 10“

        - Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2008 ,,TOP 10“

       - Športové Gymnázium J. Herdu ocenenie Športovec roka 2009 ,,TOP 10“

 

 

 

 

                                                Judo Club AŠK Slávia Trnava trénuje pretekárov, ktorí sú v ,,Top slovenských rebríčkoch“ na popredných miestach mladších a starších žiakov

Roman Dekan získal v roku 2018 v celkovom slovenskom rebríčku 675 bodov a na turnajoch si vybojoval 14 cenných kovov, z toho sedem krát zlato, dva krát striebro a päť krát bronz. Dekan okrem toho, že ovládol celkový rebríček džudistov v mladších žiakoch, bol absolútna jednotka vo váhovej kategórií do 34 kg. Momentálne štartuje už vo vyššej kategórii, a to do 38 kg, kde sa mu tiež darí a odnáša si cenné kovy. Počas minulého roka nastúpil a bojoval o cenné body a medaile na 15tich prestížnych a medzinárodných turnajoch. Jeho výbornú výkonnosť potvrdzuje jeho štatistika. Nastúpil v 61 zápasoch, a z toho si svojou ctižiadostivosťou, bojovnosťou a technickou stránkou vybojoval až 52 výhier. Zlaté medaile si odnášal z viacerých turnajov a to z Pezinka, Bardejova, Michaloviec, Považskej Bystrici, Bratislavy, Malaciek a Martina. Striebro si vybojoval v Rimavskej Sobote a Kolárove. Na bronzovú priečku vystúpil v Banskej Bystrici, Zvolene a Galante. K týmto výsledkom pridal aj medzinárodné umiestenia na medzinárodnom turnaji Grand Prix v Ostrave a v Brne. Na oboch turnajoch skončil na treťom mieste. Na Majstrovstvách Slovenska síce zaváhal v semifinálovom boji, no napriek tomu vystúpil na bronzovú pozíciu. 

   1. miesto - Roman Dekan v rebríčku vo všetkých váhových kategóriách mladších žiakov za rok 2018

 

 

                   Džudo klub AŠK Slávia Trnava opäť kraľoval v ,,Top slovenských rebríčkoch“ za rok 2019

    1. miesto - JURAJ ODKLADAL v rebríčku vo všetkých váhových kategóriách mladších žiakov za rok 2019

    1. miesto - ROMAN DEKAN v rebríčku vo všetkých váhových kategóriách starších žiakov za rok 2019

V mladšej kategórii, kde kraľoval na prvom mieste Juraj Odkladal bojovalo o titul 149 pretekárov z rôznych slovenských klubov. Trnavskému pretekárovi sa podarilo za celú sezónu vybojovať 635 bodov v celkovom slovenskom rebríčku. Zúčastnil sa celkovo na 12 turnajoch, absolvoval 48 zápasov a z toho 41x vyhral. Zo siedmych bodovaných medzinárodných turnajov si odniesol až šesťkrát zlatú medailu, a tým dostal do tabuliek plný počet bodov. Zlatú medailu si odniesol z medzinárodných turnajov v Pezinku, Bardejove, Rimavskej Sobote, Považskej Bystrici a Michaloviec. Na záver sezóny potvrdil svoje kvality aj na Majstrovstvách Slovenska, kde v kategórii  mladších žiakov nenašiel premožiteľa. K svojej zbierke pridal aj prvé miesta z Bratislavy a Malaciek. Bronz si vybojoval na medzinárodnom turnaji v Galante. Odkladal ukázal svoju formu i v zahraničí, keď si z prestížnych turnajov odniesol nielen nové skúsenosti, ale i medailové ocenenie z Ostravy v podobe striebra. Štartoval aj v Budapešti, kde si pripísal bodovacie siedme miesto a vo Frankfurte.  V celkovom počte zaznamenal 10 medailí, z toho až osemkrát zlato, jedno striebro a jedenkrát bronz. Odkladal okrem toho, že ovládol celkový rebríček džudistov v mladších žiakoch, bol absolútna jednotka vo váhovej kategórií do 46 kg. Momentálne štartuje už vo vyššej kategórii, a to do 50 kg, kde sa mu tiež darí a odnáša si cenné kovy.

Dekan, žiak Strednej športovej školy Jozefa Herdu v Trnave počas minulého roka nastúpil a bojoval o cenné body a medaile na 16tich prestížnych medzinárodných súťažiach na Slovensku, ale aj v zahraničí. V staršej vekovej kategórii bojovalo o titul celkovo 124 pretekárov z rôznych slovenských klubov. Trnavskému reprezentantovi sa podarilo za celú sezónu vybojovať 705 bodov v celkovom slovenskom rebríčku. Dekan celkovo absolvoval 67 zápasov a z toho až 60 vyhral. Okrem toho, že bol absolútna jednotka vo vekovej kategórii do 38 kg aj 42 kg, odniesol si zlaté medaile z viacerých turnajov. A to z Bardejova, Považskej Bystrice, Rimavskej Soboty a Michaloviec. Striebro pridal z medzinárodného turnaja v Pezinku a bronzový kov z Banskej Bystrice. Do svojej zbierky pridal aj titul Majstra Slovenska 2019. Bodoval aj na Medzinárodných veľkých cenách v Malackách, Bratislave, Kolárove a Galante. K týmto výsledkom pridal aj významné medzinárodné umiestenia na turnajoch Grand Prix v Ostrave, Brne, Bochni a na najprestížnejšom turnaji v Nemecku. Na všetkých týchto turnajoch nenašiel premožiteľa a odnášal si vytúžené zlaté medaile. Vo Frankfurte pridal aj bronz, keď štartoval v staršej vekovej kategórii. Na medzinárodnom turnaji v Budapešti obsadil bodovacie piate miesto. Jeho výbornú výkonnosť potvrdzuje jeho štatistika za minuloročnú sezónu s 15timi cennými kovmi, a to deväťkrát zlato, dvakrát striebro a štyrikrát bronz.