1. Liga Dorastencov Pezinok/2018

Trnavskí dorastenci zavŕšili Slovenskú ligu džuda tretím miestom

V sobotu sa na pezinskej tatami uskutočnilo posledné kolo ligy dorastencov v džude. Turnaj prebiehal vo forme družstiev a zúčastnilo sa ho celkovo desať klubov z Banskej Bystrice, Bratislavy, Pezinka, Martina, Rimavskej Soboty, Žiliny, Michaloviec, Kolárova a Vranova nad Topľou. Klub AŠK Slávia Trnava bojoval pod vedením Arpáda Szakácsa a Branislava Pokrývku a vybojovalo si konečné tretie miesto. Zloženie bronzového tímu: Andrej Krivošík do 60 kg, Timotej Antal do 60 kg, Tomáš Študenc do 66 kg, Martin Bartošek do 73 kg, Patrik Drdák do 81 kg a Martin Majer + 81 kg.

V prvom kole trnavskí pretekári nastúpili proti družstvu JK Kolárovo. V druhom kole si poradili s Mladosťou Žilina a taktiež odchádzali víťazne aj proti družstvu Zemplín Michalovce. Rozhodujúce zápasy o prvé miesto v tabuľke prebehli s klubom STU Bratislava, kde si naši pretekári mohli zmerať sily so skúsenejšími reprezentantmi.

Tréneri sa k tomuto duelu vyjadrili: ,,výkony našincov neboli zlé, no doplatili sme na absenciu pretekárov v prvých dvoch dueloch, kvôli neobsadeným váhovým kategóriám. Napriek tomu sme sa snažili zmeniť nepriaznivý stav na našu stranu, čo sa však nepodarilo a postupovali sme zo skupiny z druhého miesta. V semifinále s Duklou Banská Bystrica naši ťahali za kratší koniec. Doplatili sme na príliš veľký rešpekt pred súperom a neskorší víťaz nám to dal aj pocítiť“. V boji o bronz vo vyrovnaných dueloch so ZŤS Martin rozhodoval až posledný zápas po stave 3:3. Nastupoval v ňom Martin Majer, kde ukázal veľkú bojovnosť a taktickú pripravenosť. Počkal si na chybu súpera a v momente hádzal svoju osobnú techniku uchimata na ippon, čo znamenalo pre Trnavu konečné tretie miesto.“

Tréneri Arpád Szakács a Branislav Pokrývka zhodnotili výkony svojich zverencov pozitívne: ,,všetci pretekári bojovali za jeden tím a ukázali svoju perspektívu do budúcnosti. Každá naša taktika sa menila od zápasu k zápasu a v našom prípade to v skupine v bojoch o medaile vyšlo. Stále sú to mladí pretekári, ktorí zbierajú skúsenosti a o to viac nás teší, že sa na žinenke nestratili. Porazili nás kluby, ktoré na stupienku stáli pred nami no doplatili sme na menej skúsenosti a tiež absenciu pretekárov v nižších váhových kategóriách z dôvodu chorobnosti. Napriek tomu vieme, na čom máme na tréningových jednotkách naďalej pracovať a pevne verím, že si naši zverenci odniesli z turnaju cenné skúsenosti.“

Konečné umiestnenie všetkých tímov:

1. Dukla Banská Bystrica

2. STU Bratislava