2. Kolo Liga dorastencov PK/2023

Trnavskí dorastenci po druhom kole Slovenskej ligy džuda stále na prvom mieste

2. kolo ,,Liga dorastencov a dorasteniek" 2023 sa uskutočnilo opäť v Pezinku. Liga dorastencov pozostáva z troch kôl, kde pretekári bojujú v systéme družstiev a zbierajú body za vyhraté zápasy. Posledné štvrté kolo sa uskutoční finále, kde budú družstvá nasadzované podľa výsledkov predchádzajúcich kôl.  Ligy dorastencov 2023 sa zapojilo 12 slovenských klubov.  Na turnaji si zverenci Judo Clubu AŠK Slávia Trnava pod vedením Martina Riegera a Stanislava Odkladala v konkurencii udržali priebežné prvé miesto. Zloženie tímu: Andrej Dekan do 50 kg, Radovan Horváth  do 60 kg, Roman Dekan a Samuel Brisuda do 66 kg, Zoran Šimon do 73 kg, Samuel Miklovič  a Denys Pushkarov do 81 kg, Michal Urban do 90 kg, Jozef Svátek + 90 kg.

V prvom a druhom kole Judo Club AŠK Slávia Trnava kontumačne vyhralo s Judo Kan Zvolen a MŠK Vranom nad Topľov 9:0 (pomocné body 90:0). V treťom kole si Trnavčania porodili s džudo klubom 1. JC Pezinok. Víťazstvom 3:5 (pomocné body 21:41). Predposledný duel zvládli nad Academy Košice víťazstvom 7:0 (pomocné body 70:0). Posledný súboj s Judo Klubom ZŤS Martin skončil opäť víťazne na trnavskej strane kontumačne 9:0 (pomocné body 90:0). V B skupine je Judo Club AŠK Slávia Trnava stále na predbežnom prvom mieste.

Predbežné prvenstvá v Lige dorastencov 2023 po druhom kole z 12 tímov:

SKUPINA A (zo 6 tímov)

1. Judo Klub Slávia STU Bratislava