2. kolo Turnaj prípraviek Galanta/2024

Mladí džudisti opäť s medailami z turnaja prípraviek v Galante/2024

Cez víkend sa v Galante (5.5.2024) konalo druhé kolo turnaja prípraviek v džude, kde si porovnalo sily 318 pretekárov z 19 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara získal 23 cenných kovov, z toho trikrát zlato, osemkrát striebro a dvanásť bronzových medailí. V hodnotení klubov v súťaži družstiev sa pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava nachádza na priebežnej tretej pozícii.

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava jedno strieborné miesto a dve bronzové medaily. Striebro vybojoval nováčik Timotej Szabo. Bronzové medaile získali Enkh-Orchlon Enksukh a Sebastian Malachovec.

V kategórii mini nenašli premožiteľa Šimon Šajtlava a Max Malachovec, ktorí získali najcennejší kov v podobe zlata. V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali alebo udržal v držaní na zemi na ippon. Druhé miesto v tejto vekovej kategórii si vybojovali Lea ŠtudencováMax Chatrnúch a Adam Kubatka. S bronzovou medailou odchádzali Henrik ZrníkEliáš Hyžný, Juraj Gajarský a bratia Branislav a Juraj Mlčovci, Marek Kollár, Jakub Valošek a Jakub Chlapeček. Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú ukončili v držaní na zemi.

V kategórii mladších a starších žiakov nenašla premožiteľku Timea Mikulová a vybojovala si zlatú medailu. Striebro si vybojovali Sara Hečková, Nina Grznárová, Marián Viskupič a Darius Husák. Na bronzovú pozíciu vystúpili Hana Chlapečková a Denis Lukáč.

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi. Som rada, že sa medailovo uchytili všetci pretekári. V hodnotení klubov si naši zverenci vybojovali  priebežné tretie miesto“ ukončila Komlóšiová.