3. kolo Turnaj prípraviek Levice/2024

Mladí džudisti opäť s medailami z turnaja prípraviek v Leviciach/2024

Cez víkend sa v Leviciach (2.6.2024) konalo tretie kolo turnaja prípraviek v džude, kde si porovnalo sily 268 pretekárov z 27 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara, Teresy Matejkovej a Michala Urbana získal 23 cenných kovov, z toho deväťkrát zlato, osemkrát striebro a sedemnásť bronzových medailí. V hodnotení klubov v súťaži družstiev sa pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava nachádza na priebežnej druhej pozícii.

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava dvakrát strieborné miesto Timotej Szabo a Filip Mrva. Karin Michalcová, Adam Šulko, Matúš Šurjak, Semi Jaja, Oskar Novotný, Richard Majchrak, Martin Valko si vybojovali bronzové medaily. Na štvrtom mieste skončili Tomáš Miklovič, Hugo Holčík, Jakub Barbírik a Enkh-Orchlon Enksukh. Pre všetkých pretekárov bol štart na turnaji premiérou.

V kategórii mini nenašli premožiteľa štvorica pretekárov Šimon Šajtlava, Max Chatrnúch,  Henrik Zrník a Juraj Gajarský, ktorí získali najcennejší kov v podobe zlata. V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali alebo udržal v držaní na zemi na ippon. Druhé miesto v tejto vekovej kategórii si vybojovali Adam Kubatka, Tomáš Klokner a Jakub Chlapeček.  S bronzovou medailou odchádzali Marek Kollár, Eliáš Hyžný, Luka Halan, Lea Študencová, Filip Barbírik, Branislav Mlčo, Viliam Hunčár a Matias Malovec. Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú ukončili v držaní na zemi. Uchytili sa aj nováčikovia Nazar Pankratov, Nathan Petrovič a Sebastián Mleziva, ktorí skončili na štvrtom mieste a Juraj Mlčo obsadil piatu pozíciu.

V kategórii mladších a starších žiakov nenašli premožiteľa až piati pretekári z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava a to: Timea Mikulová, Sara Hečková, Maxim Lužák, Marián Viskupič, Šimon Gažo a vybojovala si zlatú medailu. Striebro si odnášali Hana Chlapečková a Darius Husák. Na bronzovú pozíciu vystúpili Nina Grznárová, Patrik Michalec a Matej Šediva. Denis Lukáč obsadil štvrté miesto.

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi. Som rada, že sa medailovo uchytili skoro všetci pretekári a dokonca aj mladučkí naši džudisti, pre ktorých bol štart na turnaji premiérou. V hodnotení klubov si naši zverenci vybojovali  priebežné druhé miesto, kde sme si polepšili hodnotenie z predchádzajúceho kola o jednu priečku smerom hore. Posledné finálové kolo sa bude konať na našej domácej pôde v telocvični Slávia, na ktoré sa už teraz všetci tešíme“ ukončila Komlóšiová.