EC a TC Győr HUN/2023

Juraj Odkladal s výborným tretím miestom na európskom pohári v Maďarsku

Maďarský Györ bol cez víkend (11.11.2023) dejiskom európskeho pohára v džude v kategórii dorastencov a dorasteniek. Súťaže o európsky pohár sú zárukou kvality a ani tento krát to nebolo inak. Tohto turnaja sa zúčastnilo 27 štátov a počas dvoch dní si zmeralo sily až 529 pretekárov. Na tomto vrcholnom podujatí sme mali aj našich reprezentantov, Juraja Odkladala, Romana Dekana, Samuela Brisudu. Džudisti v konkurencii tých najlepších, hájili farby Judo Clubu AŠK Slávia Trnava a Slovenska pod vedením trénera Jozefa Svátka a reprezentačného trénera dorastencov Mareka Matuszeka. Juraj Odkladal si v tejto ťažkej konkurencii vybojoval výborné tretie miesto.

Cesta za bronzovou medailou

Juraj Odkladal štartoval v kategórii dorastencov do 66 kg, kde súťažilo celkovo 70 prihlásených pretekárov a absolvoval až sedem ťažkých duelov. V prvom kole mal voľný los, v druhom kole si poradil s Ali Humbatov z Azerbajdžanu takticky na trestné body. V treťom zápase si podobným scenárom poradil s Lotyšom Arsenjijs Gudejevs. Štvrtý duel hádzal dvakrát wazari a odchádzal víťazne nad maďarským reprezentantom. Vo štvrťfinále nestačil na bulharského súpera Kristiana GENOVA no v opravnom boji triumfoval nad Ioannisom KATRANIDISom z Grécka a Mariusom MURESANom z Rumunska. O bronz zabojoval proti českému pretekárovi Adamovi Resutikovi a získal pre Slovensko medailu v podobe bronzu. ,,Juraj ukázal veľkú bojovnosť a odhodlanie vo všetkých zápasoch. V dueloch si nepripustil žiadnu prehru a úspešne ukončil svoje zápasy víťazstvom“ zhodnotil tréner Svátek.

Samuel Brisuda štartoval tiež v kategórii do 66 kg a absolvoval tri boje. V prvom kole porazil nasadeného Srba Nemanja Nisica na hodené wazari a držanie na zemi, čo je pre Brisudu veľký ,,skalp“ vo vyhratých zápasoch. V druhom zápase vyhral nad pretekárom z Litvy, kde hodil wazari na svoju osobnú techniku a tento náskok si udržal do konca zápasu. Kritický zápas prišiel až s rumunským reprezentantom, ktorý mu vystavil stopku v turnaji. Roman Dekan štartoval v kategórii do 60 kg, kde si pripísal jedno víťazstvo a dve prehry. V prvom kole prehral s nasadeným Gruzíncom (neskorší víťaz váhovej kategórie). V opravnom boji zvíťazil nad Poliakom. Následný zápas prehral s domácim pretekárom v nadstavenom čase. V celkovom hodnotení skončil na 11. mieste. Plusom pre našich pretekárov okrem množstva skúseností z európskeho pohára bola aj účasť na tréningovom kempe, kde si meral sily aj so skúsenejšími džudistami.

Jurajovi posielame veľkú gratuláciu a prajeme mu veľa úspechov aj v nasledujúcej sezóne!