EC Koper SLO/2023

Džudista Roman Dekan sa prestavil na EC Koper v Slovinsku/2023

Dorastenecký reprezentant Slovenska Roman Dekan sa môže tešiť z úspešného výkonu, ktorý predviedol na Európskom pohári v Slovinsku v meste Koper. V tejto prestížnej súťaži sa predstavilo celkovo 342 džudistov z 22 krajín.

Roman Dekan štartoval v kategórii do 60 kg, kde bojovalo celkovo 43 pretekárov a absolvoval päť ťažkých bojov. Na jeho konto si pripísal tri víťazstvá a dve prehry. V prvom kole zdolal pretekára z Talianska Angela Guliniho na dve wazari. V druhom kole sa stretol s reprezentantom Mariom Novakom z Bosny a Hercegoviny.  Zápas skončil predčasne, keď Roman hádzal na techniku na wazari a dostal súpera v zapätí do držania na zemi, ktoré skončilo ipponom pre nášho reprezentanta. Zápas o víťaza skupiny proti Chorvátovi Hadzi-Veljkovicovi Nikola (neskorší bronzový medailista v kategórii) skončil smolne pre nášho džudistu hneď už v úvode duelu, kedy si nedal pozor na techniku tomoe-nage a padol na ippon. V opravných bojoch porazil v riadnom hracom čase Slovinca Samca Jaku na dve wazari. Postup o tretie miesto proti Brazilcovi Lirom Joaom (tiež neskorší bronzový medailista v kategórii) zvládol lepšie brazílsky reprezentant a tým Romanovi vystavil stopku v turnaji. Po celodňovom účinkovaní skončil na výbornom 7. mieste.

Romanovi gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďalších turnajoch.