JUDO AWARDS 2023

Vyhodnotenie najlepších džudistov a klubov Slovenského zväzu judo

Súťažný rok 2023 uzavrel Judo Club AŠK Slávia Trnava dňa 18.12.2023 v Judo aréne Pezinok. Práve v týchto priestoroch usporiadal Slovenský zväz judo slávnostný galavečer pod názvom ,,Judo Awards 2023“. Slávnostný večer bol spojený s udeľovaním ocenení pre najúspešnejších pretekárov a pretekárok v jednotlivých kategóriách za uplynutý rok. Tak ako celý rok aj na tomto podujatí patril Judo Club AŠK Slávia Trnava k najúspešnejším.

V celkom vyhodnotení vo vekovej kategórii dorastencov mal klub dokonca dvojité zastúpenie. Prvé miesto v tejto kategórii len tesne ušlo Jurajovi Odkladalovi, ktorý svojimi výkonmi upútal širokú odbornú verejnosť aj  s ohľadom na skutočnosť, že Juraja v dorasteneckej kategórii čaká ešte nasledujúci rok 2024. Odkladal sa k tomuto oceneniu vyjadril: ,, Toto ocenenie je pre mňa odmenou za celú sezónu aj keď mi niektoré turnaje nevyšli úplne podľa mojich predstáv, ale beriem si z nich ponaučenie do ďalších zápasov a turnajov. Byť vyhlásený ako druhý najlepší na Slovensku znamená pre mňa veľa, ale v budúcej sezóne sa budem snažiť umiestniť ešte o to jedno miesto vyššie.“

S dorasteneckou kategóriou sa rozlúčil ako tretí najlepší Roman Dekan, ktorý poznamenal: ,, toto ocenenie pre mňa znamená veľký úspech, keďže som mohol stáť na pódiu s najlepšími slovenskými džudistami a taktiež s mojimi kamarátmi z reprezentácie pred všetkými významnými osobnosťami slovenského džuda. Keď som kráčal k pódiu predstavoval som si všetko čo som absolvoval preto aby som sa dostal až sem. Všetky tie tréningy, súťaže a ťažké sústredenia. Toto ocenenie mi dalo obrovskú motiváciu do budúcna. Krok po kroku sa zlepšovať a dokázať, že mám v sebe ešte oveľa viac aj keď to bude veľmi náročné v juniorskej kategórii.“

Úspech klubu podčiarklo ocenenie, ktoré prevzal predseda klubu a zároveň tréner dorasteneckej  a juniorskej skupiny Jozef Svátek st. a ocenenie niesol názov ,,Najúspešnejší mládežnícky klub na Slovensku za rok 2023“. Jeho slová k tomuto oceneniu: „Teší ma, že chalani za svoje úspechy boli ocenení a zároveň aj ostatní pretekári sa im snažili priblížiť, čím dokázali vyhrať Slovenskú dorasteneckú ligu a prebojovať sa ako jediný slovenský tím až do finále česko-slovenskej dorasteneckej ligy. Ešte viac ma však teší, že z tohto tímu odchádzajú do juniorskej kategórie len 2 pretekári a gro tímu zostane zachované pre rok 2024. Ocenenie klubu ako najúspešnejšieho mládežníckeho klubu je ocenením nielen pre mňa ako trénera dorasteneckej a juniorskej skupiny, ale aj pre klubových trénerov mladších skupín Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara, ktorí sa dlhé roky venujú našej mládeži. Rovnako ma teší, že celú slovenskú dorasteneckú ligu a základnú časť česko-slovenskej dorasteneckej ligy, s jedinou výnimkou spôsobenou zranením nášho pretekára, sme zvládli len s vlastnými odchovancami.“ uviedol tréner Jozef Svátek st..