Krpálek cup - Poznań/POL 2022

Trnavskí pretekári pomohli vyhrať ,,Krpálek cup" v Poľsku

Slovenská reprezentácia dorastencov sa pripravuje v súťažnej sezóne v poľskej Poznani, kde sa uskutočnil turnaj družstiev. Naši pretekári sa predstavili pod vedením reprezentačného trénera dorastencov Gabriela Čopáka. Tento turnaj pomenovali Krpálek cup, kde bol osobne aj Lukáš Krpálek (pretekár CZE, dvojnásobný olympijský víťaz v Rio de Janeiro 2016 a v Tokiu 2021, Majster sveta a Majster Európy). Lukáš prišiel pozrieť, povzbudiť a niečo naučiť mladých pretekárov. Turnaja družstiev sa zúčastnili džudisti z Maďarska (Györ), z Česka (Brno), z Ukrajiny, z domáceho Poľska (Poznaň), zo Slovenska (Dukla Banská Bystrica) a tiež s výberom tímu dorastencov z rôznych slovenských klubov, pod ktorým súťažili aj pretekári z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava.

Výber reprezentácie Slovenska z rôznych Slovenských klubov vyhralo celkové prvenstvo, keď v prvom kole porazili pretekárov z Česka, v semifinálovom zápase vyradili Ukrajinu a vo finále porazili domácich džudistov z Poľska.

K tomuto výbornému výkonu prispeli pretekári:

Do 60 kg Roman Dekan – Judo Club AŠK Slávia Trnava

Do 66 kg Jakub Bajtoš - Judo club Slávia STU Bratislava

Do 73 kg Juraj Odkladal - Judo Club AŠK Slávia Trnava

Do 81 kg Oliver Scheffel - Judo Club AŠK Slávia Trnava

+ 90 kg Tomáš Popjak – ŠK Zemplín Michalovce

Všetkým pretekárom srdečne GRATULUJEME!!!