MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ml. a st. žiakov Martin/2021

Judo Club AŠK Slávia Trnava zaznamenal až štyri tituly Majstra Slovenska 2021

Na martinskom tatami sa uskutočnili boje o titul Majstra Slovenska 2021 vo vekových kategóriách mladší a starší žiaci a žiačky. O majstrovské tituly bojovalo takmer 220 pretekárov a džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava si vybojovali pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara celkovo jedenásť cenných kovov, z toho až štyrikrát titul Majstra Slovenska 2021. Naši pretekári sa môžu popýšiť i tromi titulmi vicemajstrov a štyrmi bronzovými medailami. Po tejto úspešnej bilancii sa Trnavčania umiestnili na úspešnom treťom mieste spomedzi 34 prihlásených klubov v hodnotení družstiev z celého Slovenska.

Majstri Slovenska 2021

Titul Majsterky Slovenska 2021 si vybojovala v mladších žiačkach Vivien Vadovičová do 40 kg.  V starších žiakoch získali majstrovský titul Jakub Rožnay do 46 kg, Samuel Brisuda do 55 kg a Juraj Odkladal do 60 kg. Vivien Vadovičová svoje súperky potrápila v boji na zemi, kde ukázala pekne predvedené techniky páky a súperkám tak nedala najmenšiu šancu. Po svojom účinkovaní sa mohla tešiť zo svojho prvého titulu Majsterky Slovenska 2021. Prekvapenie prišlo v podaní Jakuba Rožnaya, ktorý absolvoval štyri ťažké súboje. V zápasoch ukázal svoje osobné techniky a hádzal súperov na ippon, čo mu tiež zabezpečilo prvý majstrovský titul v jeho zbierke medailí. Trénerka Komlóšiová pochválila aj výkon Samuela Brisudu, ktorý hladko prechádzal až do finále. ,,Brisuda sa presadil technikami kouči maki-komi a ukázal svoju silu aj v boji na zemi. Finálový duel proti Zvarovi z Rimavskej Soboty bol napínavý, lebo pretekári sa veľmi dobre poznali. Brisuda už o jeden titul prišiel na posledných Majstrovstvách Slovenska." Trnavčan počas zápasu dodržiaval všetky taktické pokyny svojich trénerov a trpezlivo čakal na chybu svojho súpera. Spomínaná chyba súpera prišla až v záver zápasu, keď bol náš reprezentant rýchlejší v predvedenej technike a hodil protivníka na ippon, čo mu prinieslo vytúženú zlatú medailu. Favorit svojej váhovej kategórie Juraj Odkladal potvrdil svoje ambície vo všetkých zápasoch.  Všetkých svojich súperov hádzal na repertoár techník a odchádzal z tatami zo všetkých zápasov víťazne. Svojim nasadením a bojovnosťou rozšíril zbierku majstrovských titulov pre Judo Club AŠK Slávia Trnava.

Vicemajstri Slovenska 2021

Titul vicemajstra Slovenska si vybojoval v mladších žiakoch Andrej Dekan do 42 kg.  V starších žiakoch a žiačkach získali striebornú medailu Matej Rajnic do 38 kg a Martina Drdáková do 63 kg. Favoritka svojej váhovej kategórie Martina Drdáková potvrdila svoje ambície v štyroch zápasoch, no vo finálovom zápase nestačila na Zuzanu Zelenákovú z STU Slávia Bratislava, a tak sa stala vicemajsterkou Slovenska. Matej Rajnic, ktorý štartoval o váhovú kategóriu vyššie obsadil taktiež druhé miesto. V prvom boji ukázal pekne predvedenú techniku nôh a hodil súpera na ippon. Finále bohužiaľ skončilo pre nášho reprezentanta v prospech súpera, ktorý vyhral na udelenú aktivitu. Veľmi málo chýbalo aj Andrejovi Dekanovi k zisku titulu majstra Slovenska. V jeho váhovej kategórii štartovalo až 17 pretekárov. V prvom kole porazil pretekára z Pezinka. V druhom duely porazil džudistu z Bratislavy. V oboch zápasoch hádzal svoje osobné techniky. V semifinálovom zápase sa stretol so svojim klubovým sparing partnerom Filipom Brisudom a zopakoval sa scenár z predchádzajúcej soboty, kde postupoval Andrej Dekan do bojov o zlato.  Tu opäť nevyšla koncovka nášho pretekára a po svojom účinkovaní vystúpil na striebornú pozíciu. Filip Brisuda si zo svojej váhovej kategórie odniesol bronzovú medailu.

V starších žiakoch a žiačkach sa umiestnili na bronzových priečkach Ryan Kolárik a Teresa Matejková, v mladšej kategórii získal bronz Alexander Horváth. V zápasoch ukázali veľkú bojovnosť a túžbu po víťazstve, ktoré sa pretavili do bronzových medailí. Cenné skúsenosti z bojov o medaile si odniesli aj pretekári: Ema Scheffel 4. miesto, Oliver Šlahor a Marko Šuľan 5. miesto, Andrej Bleho, Jozef Svátek, Timotej Szládicsek 7. miesto a Zoran Šimon 9.miesto.

Trénerka Komlóšiová sa na záver vyjadrila pozitívne: ,,Obaja tréneri vyslovujeme spokojnosť s výkonmi našich pretekárov. Máme radosť zo všetkých titulov Majstra Slovenska 2021 a tiež si vážime každú vybojovanú medailu. Naša cieľavedomosť a trpezlivosť počas celej sezóny priniesla veľký úspech nielen individuálne pretekárom, ale aj celému klubu, nakoľko sme si vybojovali tretiu priečku spomedzi všetkých slovenských klubov. Naša sezóna ešte pokračuje. Najbližšie nás čaká medzinárodný turnaj v Slovinsku, kde si naši džudisti zmerajú sily a zabojujú o cenné kovy so svetovou špičkou.“