MSR dorastencov Michalovce/2018

Trnavské džudo bodovalo na Majstrovstvách Slovenska dorastencov

Vrcholné podujatie dorastencov, Majstrovstvá Slovenskej republiky v džude, sa konali v Michalovciach, kde sa zúčastnilo 130 pretekárov z rôznych slovenských klubov. Trnavské džudo si v ťažkej konkurencii pod vedením Arpáda Szakácsa a Branislava Pokrývku odnieslo tri cenné kovy: jeden titul Majstra Slovenska, jedno striebro, jedenkrát bronz a raz bodovacie piate miesto. Titul Majsterky Slovenska získala Vanessa Matláková do 70 kg, so striebrom odchádzal Andrej Krivošík do 60 kg a bronz si vybojoval Timotej Antal taktiež v kategórií do 60 kg. Pretekári týmto úspešne reprezentovali nielen seba, ale celý klub AŠK Slávia Trnava a postúpili vyššie v slovenskom rebríčku dorastencov.

Vanessa Matláková zdolala na ceste za zlatom všetky tri súperky na ippon. V prvom kole nastúpila proti pretekárke Štefánikovej z JK Poprad, kde ukázala svoje kvality v boji na zemi a odchádzala víťazne. V druhom zápase si poradila s džudistkou z Vranova nad Topľou a už za tridsať sekúnd hádzala na ippon. Vo finále nezaváhala ani nad Čižmárovou z Považskej Bystrice. Hoci v napínavom dueli sprvu viedla súperka na wazari, neskôr Matláková ukázala svoju osobnú techniku uchimata, kde hádzala na ippon a odnášala si tak vytúžený titul majsterky Slovenska. V celkovom rebríčku dorasteniek skončila Matláková na 10. mieste (z počtu 54 pretekárok).  V rebríčku dorasteniek vo váhovej kategórií do 70 kg jej celkovo patrí konečné druhé miesto.

Vo váhovej kategórií do 60 kg nastupovali až traja trnavskí džudisti a to Andrej Krivošík, Timotej Antal a Samuel Rumanovič. Najúspešnejší bol Krivošík, ktorý absolvoval tri zápasy, z toho dva víťazné. Toto mu stačilo na titul vicemajstra Slovenska. Zaváhal až vo finále, kde ho zdolal pretekár Krajči z klubu UMB Banská Bystrica. Antal mal ťažkú úlohu už v prvom kole proti Kováčovi z Galanty. Najskôr viedol na wazari pretekár z Galanty, ale tesne pred koncom zápasu Antal vyrovnal a išlo sa do predĺženia. Rozhodlo sa až v ôsmej minúte zápasu, kedy Antal kontroval techniku súpera a hádzal ho na víťazný bod. V semifinále sa stretol s klubovým kolegom Krivošíkom.  Tu lepšie zvládol koncovku Krivošík, čo pre Antala znamenalo, že môže zabojovať už len o tretie miesto. V boji o bronz Antal takisto nastúpil proti tímovému kolegovi Rumanovičovi. V tomto zápase ukázal svoju osobnú techniku soeinage, ktorú hádzal na wazari a tento bodový náskok udržal až do konca. Rumanovič tak obsadil konečné bodovacie piate miesto. V slovenskom rebríčku v kategórií dorastencov do 60 kg, kde bojuje celkovo 30 pretekárov z rôznych klubov patrí 2. miesto Krivošíkovi, 4. miesto Antalovi a 9. miesto Rumanovičovi.