Mikulášsky turnaj Sokol Bratislava/2023

Trnavskí džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava bodovali na sokolskom tatami

Cez víkend sa konal džudistický Mikulášsky turnaj v Bratislave, kde sa zúčastnilo celkovo 250 pretekárov. Boje prebehli v kategóriách super-super mini, super mini, mini, v mladších a starších žiakoch, ale aj v dorasteneckej zložke. Zverenci Judo Clubu AŠK Slávia Trnava potešili svojho trénera Ivana Hrnčiara a trénerky Ivanu Komlóšiovú a Teresu Matejkovú. Po ich výkonoch si Trnavčania odnášali až šestnásť cenných kovov. Získali päťkrát zlato, sedemkrát striebro, šesťkrát bronz, dvakrát štvrté miesto a dvakrát bodované piate miesto.

V super-super mini kategórii (U8) ukázali svoje zručnosti džuda Timotej SzaboJakub Barbírik, ktorí si odnášali svoju prvú cennú medailu z turnaja. V super mini kategórii (U10) sa najviac darilo Lejke Študencovej, ktorá si vybojovala prvé miesto.  Na druhom mieste skončili Luka Halán, Max Chatrnuch, Eliáš Hyžný a Hentrik Zrník. Na bronzovú pozíciu vystúpili Adam Kubatka a Jakub Chlapeček. Tesne ušla medaila Filipovi Barbírikovi a Jakubovi Valošekovi,  ktorí skončili na štvrtom miesteŠimon Šajtlava obsadil bodované piate miesto.

V mini kategórii (U12) za Judo Club AŠK Slávia Trnava bodovala štvorica pretekárov. Najpresvedčivejší výkon podal Stanislav Študenc, ktorý vyhral všetky svoje zápasy a vybojoval si najcennejší kov v podobe zlata. Matúš Kadlečík zaváhal len raz a po troch vyhratých zápasoch z turnaja odchádzal so striebornou medailou. Na bronzovú pozíciu vystúpil  Michal HelmešMarián Viskupič. S cennými skúsenosťami odchádzal Samuel Urban, ktorý v boji o bronz v tesnom zápase podľahol svojmu súperovi a tým si vybojoval celkové piate miesto.

V mladších žiakoch (U14) zaznelo pre trnavský klub zlato od Michala Rajnica, ktorý absolvoval dva zápasy a svojim súperom nedal najmenšiu šancu. Nenechali sa zahanbiť ani Nina MarečkováRudolf Helmeš, ktorí si vybojovali druhé miesta.

Týmto turnajom sa sezóna trnavských žiakov ukončila a môžu spokojne oddychovať a pripravovať sa na ďalšiu sezónu. Všetkým medailistom gratulujeme a držíme palce v ich ďalšom pôsobení na tatami.