MT Brno CZE/2022

Džudistka Vadovičová zahájila sezónu úspešne

Víkendový Medzinárodný turnaj džuda v Brne hostil 473 pretekárov zo 123 klubov a pricestovalo až 14 krajín. Súťaž si nenechali ujsť džudisti z Rakúska, Poľska, Ukrajiny, Chorvátska, Litvy, Slovinska, Nórska, Belgicka, Talianska a Maďarska. V silnej konkurencii si zmerali sily aj džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava. Úspešný štart v novej sezóne pod vedením Ivany Komlóšiovej, Ivana Hrnčiara a Stanislava Odkladala zahájila cenným kovom v kategórii starších žiačok do 44 kg Vivien Vadovičová. Zaznelo aj štyrikrát bodované piate miesto v podaní staršieho žiaka Mateja Rajnica do 38 kg, staršej žiačky Teresy Matejkovej do 40 kg a dorastencov Radovana Horvátha do 55 kg a Romana Dekana do 60 kg.

Cesta za bronzovou medailou

Vadovičová štartovala vo váhe, kde bojovalo celkovo 17 pretekárok a absolvovala štyri duely. V prvom zápase sa stretla s maďarskou reprezentantkou, kde ju naša pretekárka upáčila na ippon. V druhom kole nastúpila proti Zachovej, kde svoju súperku udržala na zemi. V semifinále proti domácej pretekárke z Brna sa rozhodovalo v nadstavenom čase. Celý duel bol napínavý. Česká reprezentantka využila Vadovičovej nepozornosť a hádzala na bodovanú techniku, a tak odchádzala z tatami víťazne. ,,V boji o bronz Vivien nenechala nič na náhodu a opäť svoju protivníčku upáčila v boji na zemi.“ Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojej pretekárky pozitívne: ,,Vivien vkročila do novej sezóny veľmi dobre. Bronzová medaila z takéhoto prestížneho turnaja je pozitívny výsledok.“

Zabojovali aj ďalší pretekári z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava

Tréneri vyslovili veľkú pochvalu nad výkonom Mateja Rajnica, ktorý mal k medailovým pozíciám veľmi blízko. V jeho váhovej kategórii štartovalo 22 pretekárov a Rajnic absolvoval 6 ťažkých súbojov. V prvých dvoch zápasoch ukázal pekne prevedené osobné techniky s prechodom do newaza a odchádzal víťazne. V treťom boji sa predlžovalo do nadstaveného času, kde sa na konci rozhodcovia rozhodli jedným pomocným bodom v prospech súpera za aktivitu. V opravných bojoch zdolal ešte dvoch svojich súperov a v boji o bronz podľahol maďarskému pretekárovi opäť v nadstavenom čase. K výkonu sa vyjadrila trénerka Komlóšiová: ,,Matej dal do svojich súbojov úplne všetko. Hoci mu to nestačilo  na vytúženú medailu, ukázal veľkú silu, bojovnosť a odhodlanie. Sme s jeho celodenným výkonom veľmi spokojní."  Trénerov potešila aj staršia žiačka Teresa Matejková, ktorá z 10 štartujúcich pretekárok obsadila piate miesto.

V dorasteneckej kategórii bodovali Roman Dekan a Radovan Horváth. V Dekanovej váhovej kategórii štartovalo až 75 pretekárov a odzápasil 7 ťažkých súbojov. Jeho bilancia dňa: päťkrát výhra a dvakrát prehra. Celkovo mu to stačilo na konečné piate miesto. Jeho tímový kolega Radovan Horváth mal podobný osud a po troch výhrach a dvoch prehrách obsadil taktiež piate miesto z pomedzi 22 pretekárov. Juraj Odkladal po bilancii troch výhier a dvoch prehier obsadil 9. miesto z pomedzi 72 štartujúcich pretekárov.