MT Grand prix Banská Bystrica/2022

Judo Club AŠK Slávia Trnava zahájil sezónu s desiatimi medailami

Cez víkend na konal 7. ročník medzinárodného turnaja Grand Prix v Banskej Bystrici. Bola to prvá súťaž na Slovensku v roku 2022, kde mohli pretekári bojovať o nové body do slovenských rebríčkov, a to aj pod dohľadom reprezentačných trénerov Slovenska. V sobotu štartovali pretekári vo vekových kategóriách mladší žiaci a dorastenci. V nedeľu sa mohli predstaviť starší žiaci a kategória juniorov. Súťaže sa zúčastnilo 388 pretekárov zo siedmych štátov. Okrem množstva slovenských klubov sa na turnaji predstavili aj džudisti z Kosova, Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska a Rumunska. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara si vybojoval desať cenných kovov, z toho šesťkrát zlato, trikrát striebro a jeden bronzový kov. V dorasteneckej kategórii v súťaži družstiev obsadili trnavskí džudisti tretie miesto a v hodnotení družstiev starších žiakov si vybojovali to najcennejšie v podobe zlatého pohára.

V mladších žiakoch bodovali dvaja pretekári. Najviac sa darilo Matúšovi Chrvalovi do 38 kg a Nine Marečkovej do 48 kg, ktorí obsadili druhé miesto. Súperov prekvapili svojimi dobre prevedenými osobnými technikami s ukončením v ne-waza, boji na zemi. Veľmi málo k vytúženej medaile chýbalo Michalovi Rajnicovi, ktorý si vybojoval nakoniec 4. miesto. Trénerka Komlóšiová nešetrila chválou nad výkonmi svojich mladších pretekárov.

V dorasteneckej kategórii si Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojoval dvakrát zlato a jeden bronz. Na najvyššiu priečku vystúpil Roman Dekan vo váhovej kategórii do 60 kg a Oliver Scheffel do 81 kg. Juraj Odkladal si vybojoval 3. miesto do 66 kg. Aj k výkonom týchto pretekárov sa trénerka Komlóšiová vyjadrila veľmi pozitívne.  V dorastenkách ešte obsadila  Martina Drdáková 4. miesto do 63 kg a v dorastencoch obsadil Samuel Brisuda bodované 7. miesto do 60 kg. Po všetkých spočítaných bodoch v dorasteneckej kategórii si Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojoval bronzový pohár v turnaji družstiev.

V nedeľu sa predstavili naši starší žiaci a žiačky a tiež sa nenechali zahanbiť. Vybojovali si celkové prvenstvo v turnaji družstiev a mohli zdvihnúť nad hlavu ten najcennejší pohár v podobe zlata.  Prispeli k tomu výkony Teresy Matejkovej do 40 kg, Emy Scheffel +63 kg, Mateja Rajnica do 38 kg a Andreja Dekana do 42 kg. Všetci spomínaní pretekári si vybojovali najcennejšie zlaté medaile. Vivien Vadovičová prispela druhým miestom a Ryan Kolárik bodovaným piatym miestom. ,,Naši starší žiaci ma veľmi milo prekvapili. Ich prvý turnaj v tomto roku dopadol nad moje očakávania a veľmi ma potešili. Bolo vidieť, že sme sa medzi silnou konkurenciou nestratili a pretekári dokázali pretaviť svoje kvality do jednotlivých zápasov. Napriek tomu máme stále na čom pracovať a zlepšovať sa. Najbližšie nás čaká medzinárodný turnaj Grand Prix v Pezinku“ ukončila hodnotenie turnaja Komlóšiová.