MT Karuna Viedeň

Šestica Trnavčanov medailovo bodovala na prestížnom turnaji vo Viedni

Cez víkend (24.-25.2.) sa v rakúskej Viedni konal ,,Karuna cup“ medzinárodný turnaj v džude, ktorého sa zúčastnilo 695 pretekárov. Počas dvoch dní si zmerali sily džudisti z 90 klubov a 22 štátov. Pretekári Judo Clubu AŠK Slávia Trnava štartovali pod vedením trénerky Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara. Celkovo sme získali šesť cenných kovov: dvakrát prvé miesto, jedno striebro,  štyrikrát bronz, jedno piate miesto a dvakrát bodované siedme miesto.

Skvelé výkony podali džudisti v kategórii U 14 Stanislav Študenc vo váhovej kategórii do 60 kg a Matúš Chrvala vo váhovej kategórii do 46 kg. Študenc vystúpil na striebornú pozíciu, Chrvala na bronzovú pozíciu. Vo vekovej kategórii U 16 si vybojoval bronz Daniel Hečko v kategórii + 81 kg. V dorastencoch U18 skončil Denys Pushkarov do 81 kg na najvyššej priečke, vybojoval si zlatu medailu a Samuel Brisuda do 66 kg bronzovú medailu. Naši juniorskí reprezentanti štartovali v kategórii seniorov U 23 a taktiež sa nestratili. Oliver Scheffel do 90 kg vybojoval zlato a Roman Dekan do 66 kg bronzovú medailu. Radovan Horváth MU 23 do 60 kg síce na medailu nedosiahol, ale obsadil solídne piate miesto. Nina Marečková FU 16 do 63 kg a Filip Brisuda MU 16 do 55 kg obsadili bodované siedme miesto.

Vybojované zlaté medaily

Denys Pushkarov  štartoval v MU 18 vo váhovej kategórii do 81 kg, kde bojovalo celkovo 17 pretekárov a absolvoval štyri súboje. V prvom kole mal voľný žreb. V druhom, treťom a v semifinálovom kole si poradil s rakúskymi pretekármi. Vo finálovom zápase zvíťazil nad Slovincom, keď náš pretekár zvrátil nepriaznivý stav vo svoj prospech a vybojoval si po hode a následnej páke v boji na zemi zlatú medailu.

Oliver Scheffel momentálne ešte junior štartoval v kategórii seniorov do 23 rokov vo váhovej kategórii do 90 kg. V prvom duely zdolal pretekára z Rakúska na ippon, v druhom kole a zároveň v semifinále si poradil s pretekárom z Rumunska a vo víťaznom finále v ťažkom a napínavom duely vyhral nad pretekárom z Čiernej hory. Po celodňovom vystúpení  obsadil výborné prvé miesto.

Premiérová medaila zo zahraničia pre Stanislava Študenca

Stanislav Študenc zápasil v MU 14 vo váhovej kategórii do 60 kg a absolvoval 3 súboje. V prvom kole zdolal maďarského pretekára. V semifinále a vo finále sa stretol so slovenskými pretekármi. Premiérový štart v zahraničí zapečatil výborným a bojovným výkonom a odnášal si z turnaja strieborný kov.

Štyri bronzové medaily pre Judo Club AŠK Slávia Trnava

Reprezentant SR v juniorskej kategórii Roman Dekan zápasil v staršej konkurencii v senioroch do 23 rokov vo váhovej kategórii do 66 kg, kde súťažilo celkovo 12 pretekárov a absolvoval štyri ťažké zápasy. V prvom kole zdolal na ippon Taliana. V druhom kole o víťaza skupiny si poradil s rakúskym pretekárom. V semifinálovom boji zaváhal nad Holanďanom veľmi tesným spôsobom v nadstavenom čase, ale v boji o bronz nenechal nič na náhodu a zvíťazil nad poľským džudistom a obsadil výborné tretie miesto.

Samuel Brisuda štartoval v dorasteneckej kategórii MU 18 do 66 kg. V prvom kole síce zaváhal nad domácim pretekárom na wazari, ale v opravných bojoch si napravil chuť a vybojoval bronzový kov. Z víťazi v nasledujúcich troch dueloch, dvakrát nad rakúskym džudistom a raz s Holanďanom.

Do zbierky bronzových kovov pre Judo Club AŠK Slávia Trnava prispel Matúš Chrvala v MU 14 vo váhe do 46 kg, kde štartovalo celkovo 19 pretekárov. V prvom kole mal voľný žreb. V druhom kole si poradil s domácim pretekárom. O víťaza skupiny nestačil nad Srbom. V opravných bojoch zabojoval a zvíťazil nad dvoma českými pretekármi a v boji o bronz nad džudistom z  Litvy.

Daniel Hečko štartoval v kategórii U 16 + 81 kg. Vo váhovej kategórii mal štyroch pretekárov a tým pádom pretekári zápasili každý s každým.  Podarilo sa mu vyhrať s Poliakom, čím si už zaistil medailovú pozíciu. V tesnom zápase prehral s Čechom a Lotyšom. V celkovom sumáre skončil na bronzovej pozícii.

Síce na medailové umiestnenia nestačili Radovan Horváth MU 23 do 60 kg, Nina Marečková FU 16 do 63 kg a Filip Brisuda, ale podarilo sa im pripísať na svoje konto aj pekné víťazné zápasy. Radovan Horváth, dvakrát výhra a dvakrát prehra a konečné 5. miesto. Nina Marečková  a Filip Brisuda taktiež dvakrát výhra a dvakrát prehra a obaja obsadili bodované  7. miesta.