MVC Archa Cup Sokol Bratislava/2023

Trnavskí džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava uspeli na Sokolskom pohári

Cez víkend sa konal džudistický turnaj v Bratislave, kde sa zúčastnilo celkovo 365 pretekárov. V rámci súťaže bolo rozdelených viacero kategórií podľa veku a váhových kategórií, a každý zúčastnený sa snažil dosiahnuť najlepší výsledok. Zápasníci sa predviedli v skvelých výkonoch a diváci sa mohli tešiť na brilantné výkony mladých džudistov. Boje prebehli v kategóriách super mini, mini, v mladších a starších žiakoch/žiačkách. So slovenskými klubmi si prišli porovnať sily pretekári z Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska. Zverenci Judo Clubu AŠK Slávia Trnava potešili svojich trénerov: Ivanu Komlóšiovú a Ivana Hrnčiara. Po ich výkonoch si Trnavčania odnášali až deväť cenných kovov. Získali dvakrát zlato, štyrikrát striebro, trikrát bronz a päťkrát bodované piate miesto.

V super mini kategórii sa darilo trojici pretekárov: Michal Bak, Henrik Zrník a Dominik Lehen skončili po jednom zaváhaní na druhom mieste, ale pripísali si na svoj účet aj cenné víťazstvá. Šimon Šajtlava a Tomáš Klokner si vybojovali bronz.

V mini kategórii za Judo Club AŠK Slávia Trnava podal najpresvedčivejší výkon Stanislav Študenc, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. V každom jednom duely ukázal bojovnosť, odhodlanie a pekne prevedené techniky. Zaslúžene preto vystúpil na najvyššiu priečku a po piatich výhrach si vybojoval zlatú medailu. Tesne ušla bronzová medaila trojici pretekárov: Jakub Štefanka, Matúš Kadlečík, Lukáš Nemček. Ich predvedené výkony ohodnotila trénerka Komlóšiová veľkou pochvalou.

V mladších žiakoch zaznelo pre trnavský klub zlato Matúša Chrvalu a bronz od Šimona Hanzlíčka, ktorí štartovali v tej istej váhovej kategórii. Svojim súperom nedali najmenšiu šancu a preto sa stretli spolu v semifinále. Nenechal sa zahanbiť ani Oliver Šlahor  vo vyššej váhovej kategórii, a tiež si vybojoval strieborný kov. Matej Huščava skončil na štvrtom mieste. Michal Rajnic, Tomáš Solčanský a Dominik Polakovič vybojovali bodované piate miesta. V starších žiačkach štartovala Tsatsral Enkhsukh, ktorá obsadila štvrtú pozíciu.