MVC Galanta cup/2023

Trnavskí džudisti sa predstavili na medzinárodnom turnaji v Galante

V sobotu (11.11.20023) sa konal Medzinárodný turnaj v Galante, kde sa zúčastnilo celkovo 483 pretekárov, 50 klubov zo 7 krajín: Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska, Ukrajiny a Slovenska. Tento rekordný počet džudistov štartoval v kategóriách super mini, mini, mladších a starších žiakoch a žiačkach. Za Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara pretekári vybojovali celkovo 13 medailí, z toho 2 x zlato, 2 x striebro, 9 x bronz, 2 x 4. miesto, 2 x 5. miesto a 3 x siedme miesto.

Celodenný maratón duelov začali s úspechom pretekári v super mini kategórii, kde si naši najmladší štartujúci džudisti vybojovali dve medaily v podaní striebornej Lejky Študencovej a bronzového Michala Baka. Eliáš Hýžný a David Bališ skončili na štvrtom mieste. Šimon Šajtlava si po dvoch výhrach a dvoch prehrách vybojoval siedme miesto. V mini kategórii žiakov sme zaznamenali striebornú medailu v podaní Stanislava Študenca. Výborne zabojovali aj Matúš KadlečíkMaxim Lužák, obaja skončili na treťom mieste. Síce na medailu nedosiahol Ondrej Lukačovič, ale po dvoch výhrach a dvoch prehrách skončil na siedmom mieste.

V mladších žiakoch a žiačkach zaznela dvakrát bronzová medaila v podaní Niny MarečkovejMichala Rajnica. Tomáš Solčanský a Jakub Sýkora, obaja v tej istej váhovej kategórii obsadili bodované piate miesto. Matej Húščava skončil na siedmom mieste. V starších žiakoch a žiačkach si najlepšie počínali Andrej DekanMatej Rajnic, ktorí obsadili ako jediní prvé miesta. S bronzom odchádzala dvojica dievčat Lea BoltvanováTsatsral Enkhsukh a prispel do trnavskej zbierky bronzom aj Filip Brisuda Daniel Hečko.