MVC Malacky/2023

Džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava opäť zbierali cenné kovy

V sobotu sa konala XVII. Veľká cena Malaciek v džude, Memoriál Jakuba Habudu. Na turnaji sa zúčastnilo až 250 pretekárov a prišli zabojovať aj pretekári z Česka, Maďarska a Ukrajiny. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara postavilo 17 mladých pretekárov, ktorí bojovali o cenné kovy na prvom turnaji v ich sezóne. Trnavskí súťažiaci si odniesli celkovo 8 medailí, z toho dvakrát zlato, jedenkrát striebro a päťkrát bronz.

Zlatú medailu získal v super mini žiakoch Michal Bak a v mini žiakoch Stanislav Študenc, ktorý si obhájil prvé miesto z minulého roka. Striebornú pozíciu si vybojoval v mini kategórii Alan Málik. Trénerka Komlóšiová pochválila ich výkony. Všetci traja pretekári ukázali veľkú bojovnosť a nasadenie, ktoré bolo vidieť od prvého ich zápasu. Ukázali technické nasadenie a túžbu vyhrať. Na bronzovú pozíciu vystúpil v supermini kategórii Henrik Zrník, v mini kategórii Nina Grznárová, Samuel Urban. V mladších žiakoch si vybojoval bronzovú medailu Jakub Sýkora a starších žiačkach Tsatsral Enkhsukh. Síce na medailové umiestnenie nesiahol Michal Horváth, Michal Helmeš a Michal Rajnic, ale so svojimi súpermi predviedli veľmi pekné a vyrovnané boje. Svojou bojovnosťou a vytrvalosťou na tatami ukazuje chuť po víťazstve a všetci traja obsadili bodované piate miesto. Michal Janíček si vybojoval štvrté miesto.

Trénerka Komlóšiová sa k výkonom svojich zverencov vyjadrila pozitívne: ,,Mohli sme vidieť kvalitné zápasy našich pretekárov. Stále máme čo ladiť, ale je to len začiatok sezóny. Na tento turnaj sme hlavne vyslali našich mladých pretekárov z klubu, aby sa mohli rozbehnúť v novej sezóne. Budeme mať možnosť zúčastniť sa ešte mnohých turnajov a pevne verím, že naša bilancia sa bude zlepšovať a odnesieme si viac prvých vytúžených miest. Teraz nás čaká ťažký medzinárodný turnaj v Považskej Bystrici, kde si budeme môcť zmerať sily s pretekármi z okolitých štátov. Chcela by som na záver vyzdvihnúť výkony všetkých pretekárov, pretože sa všetci snažili a bojovali." dodala trénerka Komlóšiová.