MVC Martin/2023

Judo Club AŠK Slávia Trnava bodoval na MVC Martin

V sobotu (18.11.2023) sa v martinskej športovej hale konala posledná Medzinárodná veľká cena v tomto roku, kde si mohli porovnať sily 420 pretekárov z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny spolu s džudistami z rôznych slovenských klubov. Džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava sa svojím úsilím pričinili o osem cenných kovov. Získali  jedenkrát zlato, dvakrát striebro, päťkrát bronz, trikrát bodované piate miesto a dvakrát siedme miesto. Celý trnavský tím bol pod drobnohľadom trénerov Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara.

Prvé miesto si vybojoval Stanislav Študenc v kategórii mini do 55 kg. Absolvoval päť zápasov a všetky boje ukončil víťazne. Porazil pretekárov zo Žiliny, Lučenca, domáceho Martina. V semifinále si poradil džudistu z Prešova a vo finále bojovníka z Popradu. Na striebornú priečku si vystúpil Matej Rajnic v starších žiakoch do 46 kg a mladšia žiačka Nina Marečková do 63 kg.  Obaja zaváhali len raz, ale vo svojich zápasoch ukázali veľkú bojovnosť. Bronzovú medailu si odnášali Matúš Chrvala, Dominik Blaško, Andrej Dekan, Lea Boltvanová, Daniel Hečko. Matúš Chrvala si vybojoval tretie miesto v mladších žiakoch a ostatné osadenstvo v starších žiakoch a žiačkach.

Tesne unikla medaila Tomášovi Solčanskému, Matúšovi Kadlečíkovi a Filipovi Brisudovi. Siedme miesta obsadila naša najmladšia pretekárka Lea Študencová a starší žiak Radovan Litvák.

Komlóšiová sa k výkonom vyjadrila: „Každým turnajom sa pretekári z Trnavy zlepšujú. Ukazujú svoju bojovnosť a osobné techniky. Samozrejme sme očakávali viac prvenstiev, no celkový počet 8 medailí je pozitívny výsledok. Týmto turnajom sme ukončili sezónu starším žiakom v tomto roku. Mladší pretekári sa ešte na začiatku decembra predstavia na turnaji v Bratislave."