MVC Sokol Bratislava/2022

Trnavskí džudisti z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava bodovali na sokolskom tatami

Cez víkend sa konal džudistický turnaj v Bratislave, kde sa zúčastnilo celkovo 452 pretekárov. Boje prebehli v kategóriách super mini, mini, v mladších a starších žiakoch, ale aj v dorasteneckej a juniorskej zložke. So slovenskými klubmi si prišli porovnať sily pretekári z Česka, Maďarska, Rumunska a Rakúska. Zverenci Judo Clubu AŠK Slávia Trnava potešili svojho trénera Ivana Hrnčiara a dvojicu asistentov Patrika Drdáka a Stanislava Odkladala. Po ich výkonoch si Trnavčania odnášali až šestnásť cenných kovov. Získali šesťkrát zlato, štyrikrát striebro, šesťkrát bronz a šesťkrát bodované piate miesto.

V super mini kategórii sa darilo Tomášovi Kloknerovi, ktorý si vybojoval bronz. Tobias Hríbik obsadil piatu priečku. V mini kategórii za Judo Club AŠK Slávia Trnava bodovalo trio pretekárov Stanislav Študenc, Adam Homola a Omar Piňos. Najpresvedčivejší výkon podal Stanislav Študenc, ktorý vyhral všetky svoje zápasy. V každom jednom duely ukázal bojovnosť, odhodlanie a pekne prevedené techniky. Zaslúžene preto vystúpil na najvyššiu priečku a vybojoval si zlatú medailu. Adam Homola a Omar Piňos zaváhali len raz a po troch vyhratých zápasoch z turnaja odchádzali s bronzovými kovmi. Michalovi Helmešovi ušlo tesne tretie miesto, ale nadobudol ďalšie cenné skúsenosti.

V mladších žiakoch zaznelo pre trnavský klub zlato od Šimona Hanzlíčka a striebro Michala Rajnica, ktorí štartovali v tej istej váhovej kategórii. Svojim súperom nedali najmenšiu šancu a preto sa stretli spolu vo finále. Nenechal sa zahanbiť ani Jakub Sýkora vo vyššej váhovej kategórii, a tiež si vybojoval strieborný kov. Tomáš Solčanský a Oliver Šlahor obsadili bodované piate miesta. V starších žiačkach kraľovala Vivien Vadovičová, ktorá sa opäť stretla so svojou súperkou Masláčovou z STU Bratislava. Porazila ju v oboch vzájomných zápasoch a obsadila prvé miesto. Premožiteľa nenašli ani Andrej Dekan a Jozef Svátek, ktorí  vystúpili na zlatú pozíciu.  Na druhom mieste skončil Ryan Kolárik, po tom čo nestačil v napínavom finálovom zápase na svojho protivníka v tesnom výsledku. Staršia žiačka Teresa Matejková a starší žiak Filip Brisuda si vybojovali bronzový kov. Andrej Bleho skončil na piatom mieste. V dorasteneckej zložke si prvé miesto vybojoval Ehor Moskalenko z Ukrajiny, ktorý už trénuje v trnavskom klube. Druhé miesto si vybojoval Samuel Brisuda a tretiu priečku obsadil Radovan Horváth.