TURNAJ PRÍPRAVIEK 2023 - 4. Kolo Galanta

Mladí džudisti opäť s medailami z Olympiády v Galante/2023

Cez víkend sa v Galante konalo štvrté a zároveň posledné kolo turnaja prípraviek 2023 v džude, kde si porovnalo sily 240  pretekárov z 18 klubov a nechýbali ani pretekári z Trnavy. Judo Club AŠK Slávia Trnava pod vedením trénerov Ivany Komlóšiovej a Ivana Hrnčiara a získal 44 cenných kovov, z toho deväťkrát zlato, deväťkrát striebro a dvadsaťšesť bronzových medailí. V hodnotení klubov počas tohto zápasového dňa si pretekári Judo Club AŠK Slávia Trnava vybojovali prvé miesto za popredné umiestnenia a na druhom mieste v hodnotení družstiev za udelené body (podľa počtu zápasov). V celkovom hodnotení klubov, kde sa spočítavali body po všetkých štyroch kolách sme skončili na prvom mieste.

MU/FU 8 – (1x zlato, 2x striebro, 2x bronz)

V kategórii supermini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava päť medaily. Na najvyššiu priečku vystúpil Filip Mrva, ktorý si vybojoval zlatú medailu.  Jakub BarbírikDavid Bališ vystúpili na striebornú pozíciu. Leo Antalík a Sebastián Malachovec obsadili bronzové pozície.

MU/FU 10 – (3x zlato, 5x striebro, 12x bronz)

V kategórii mini zaznamenal Judo Club AŠK Slávia Trnava devätnásť medaily. Na najvyššiu priečku vystúpil a získali najcennejší kov v podobe zlata: Michal Bak, Eduard Dadaev a Luka Halan, ktorý štartoval na takomto turnaji po prvýkrát. Striebornú pozíciu vybojovali Jakub Chlapeček, Henrik Zrník, Dominik Lehen, Filip Barbírik a Peter Ambruš. Na bronzové pozície vystúpili Šimon Šajtlava , Juraj Gajarský, Max Malachovec, Juraj a Branislav Mlčovci, Michal Schiffer,  Marek Kollár, Adam Kubátka, Boris Iro, Lea Študencová, Jakub Valošek a Dominik Bališ.

MU/FU 12 (4x zlato, 2x striebro, 8x bronz)

V kategórii mini nenašiel premožiteľov Alan Málik, Matúš Kadlečík, Maxim Lužák a Michal Helmeš. Všetci pretekári potešili celkovým výkonom svojich trénerov. Striebro si vybojovali Šimon Čerevka a Matúš SzőllősyNa bronzovú pozíciu vystúpili Hana Chlapečková, Nina Grznárová, Ondrej Lukačovič, Denis Lukáč, Darius Husák, Jakub Štefánka, Tymofii Stakhov a Marián Viskupič.

MU/FU 14 a 16 (1x zlato, 4x bronz)

V mladších žiakoch skončili bronzoví Lukáš Klokner, Dominik Polakovič, Jakub Vacula a Matej Huščava. V kategórii starších žiačok vystúpila na najvyššiu priečku Tsatsral Enkhsukh a odniesla si z turnaja zlatú medailu.

Trénerka Komlóšiová zhodnotila výkony svojich pretekárov pozitívne: ,,V zápasoch ukázali aktivitu a tiež pekne predvedené techniky, kde súperov hádzali na bodované ohodnotenie.  Všetci pretekári predviedli plné nasadenie a technickú stránku, ktorú sa snažili ukončiť v držaní na zemi. Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi“ ukončila Komlóšiová.