Turnaj prípraviek III. kolo/GA 2018

Trnavskí džudisti si vybojovali 25 medailí v Galante

Cez víkend sa konalo v Galante tretie kolo turnaja prípraviek v džude, kde štartovali vekové kategórie starších, mladších žiakov, mini a super mini. Na turnaji nechýbali ani džudisti z klubu AŠK Slávia Trnava, pod vedením Ivany Komlóšiovej a Mateja Uhliara. Turnaja sa zúčastnilo 100 pretekárov zo slovenských klubov a okrem domácich z Galanty sa predstavili aj džudisti z Kolárova, Malaciek, Pezinka, Bratislavy a Nových Zámkov. Trnavskí džudisti si doniesli 25 medailí, z toho šesť krát zlato, osem krát striebro a jedenásť krát bronz.

V kategórií super mini sa predstavili naši najmladší. Zlaté medaile získali: Šimon Hanzlíček a  Ján Viliam Martinovič, ktorí na turnaji štartovali po prvýkrát a hneď obsadili prvú priečku. Striebro získali Oliver Šlahor, Matúš Chrvala a Daniel Bugár. S cenným bronzom odchádzali Michal Rajnic, Lukáš Klokner a Timotej Krupanský.

V kategórií mini žiaci bojovalo až jedenásť našich pretekárov. Najviac sa darilo Andrejovi Dekanovi, ktorý po troch výhrach vystúpil na najvyššiu priečku. Tak isto si odnášal zlatú medailu aj Maximilián Martinovič, pre ktorého bol štart na turnaji premiérový. Druhé miesto si vybojovali Patrik Pavlik, Adam Virág a Radovan Litvák. Až šesť krát zaznel bronz a to v podaní Andreja Lužáka, Samuela Dobrovodského, Petra Gašparíka, Andreja Blehu, Lukáša a Mariána Dzurjovčinovcov.

Vo vekovej kategórií mladší žiaci hájili farby AŠK Slávia Trnava šiesti pretekári. Michal Urban a Richard Mikula odchádzali víťazne so zlatom. Na druhé miesto vystúpila Natália Rajnicová a Jakub Macho. S cenným bronzom odchádzali Matej Macho a Timotej Bunček.

Trénerka Komlóšiová na záver dodala: „Turnaje takéhoto typu sú pre mládež veľmi prínosné, pretože si môžu zmerať sily so svojimi rovesníkmi a nabrať motiváciu k ďalšiemu snaženiu sa na tréningových jednotkách. Mohli sme sledovať napínavé zápasy a pokroky našich pretekárov. Najviac potešili výkony  Šimona Hanzlíčka a Maximiliána Martinoviča, síce štartovali na turnaji po prvý krát no ukázali bojovnosť a bolo vidieť, že sa na tatami pri zápasoch nestratili. Tak isto potešil Andrej Dekan, ktorý nedal svojim súperom najmenšiu šancu. Tieto turnaje sú smerované na motiváciu súťažiacich, čo v našich očiach splnilo svoju úlohu v prípravnom procese pred veľkými turnajmi.“