VC Kolárovo/2022

Trnavskí džudisti úspešne aj na MVC v Kolárove

V sobotu sa konala Medzinárodná veľká cena v Kolárove, kde štartovalo 250 pretekárov v kategóriách super mini, mini, mladší a starší žiaci. Turnaja sa zúčastnili okrem rôznych slovenských klubov aj pretekári z iných štátov a to z Maďarska, Česka a Rakúska. Za trnavské farby Judo Clubu AŠK Slávia Trnava, pod vedením Ivana Hrnčiara a Patrika Drdáka štartovalo 25 súťažiacich a získali celkovo 17 cenných kovov. Štyri zlaté, štyri strieborné a osem bronzových medaily.  Po celkovom spočítaní bodov v turnaji družstiev si trnavské džudo vybojovalo štvrtú priečku spomedzi 35 prihlásených klubov.

V mini kategórii štartovalo osem pretekárov. Stanislav Študenc svojou bojovnosťou a nasadením v zápasoch vybojoval prvú zlatú medailu pre Judo Club AŠK Slávia Trnava. Vo svojich zápasoch porazil svojich súperov na osobné techniky a po troch výhrach vystúpil na najvyššiu priečku. Alan Málik obsadil druhé miesto a trio Trnavčanov Samuel Urban, Lukáš Nemček a Adam Homola skončil na treťom mieste.

V mladších žiakoch sa stretli v rovnakej váhovej kategórii vo finále dvaja pretekári z Judo Clubu AŠK Slávia Trnava, Matúš Chrvala a Jakub Sýkora. Chrvala nenašiel premožiteľa a odnášal si vytúženú zlatú medailu, Sýkorovi patrilo po svojom výkone striebro. Obaja pretekári porazili iných súperov na ipponové techniky. Trénerov potešila bojovnosť a nasadenie aj Michala Rajnica, Tomáša Solčanského a Olivera Šlahora. Rajnic skončil po troch výhrach a jeden prehre na druhom  mieste a Šlahor so Solčanským na treťom mieste. Rudolf Helmeš bol v mladších žiakoch ovenčený striebornou medailou.

V starších žiakoch si naši pretekári vybojovali dvakrát zlato, jedenkrát striebro aj tri bronzové kovy. Na najvyššiu priečku vystúpil Andrej Dekan a Ryan Kolárik. Radovan Litvák skončil druhý. A bodovali aj traja pretekári Filip Brisuda, Andrej Bleho a Timotej Szládicsek, ktorí si vybojovali bronzové kovy.