Veľkonočný klubový turnaj/2023

Judo Club AŠK Slávia Trnava usporadúva každoročne Veľkonočný klubový turnaj, kde sa v súbojoch stretnú deti z rôznych skupín. Súťažné skupiny pozostávajú z pretekárov, ktorí trénujú v utorok a vo štvrtok - prípravka, utorok a štvrtok - pokročilá prípravka a výber zo skupiny pokročilí, ktorí trénujú v pondelok, stredu a piatok. Cieľ turnaja je motivačný, preto sú ocenení všetci zúčastnení pretekári.  Pre mnohé deti sú to prvé skúsenosti s turnajom a jeho priebehom. Pretekári si zároveň osvojujú systém nastupovania na zápas, ktorý je rozhodovaný rozhodcom. Tohtoročného turnaja sa zúčastnilo 82 pretekárov a bolo vytvorených 23 váhových kategórií. Hlavný rozhodca, Michal Urban si korigoval džudistov na dvoch súťažných tatami. Obe tatami zastrešovali tréneri Ivan Hrnčiar a Ivana Komlóšiová, ktorí sa snažili dať pretekárom posledné rady pred zápasom, v prípade potreby im upravili kimoná a usmerňovali celý priebeh zápasov. Pred začiatkom turnaja si naši úspešní starší žiaci a žiačky, medailisti z majstrovstiev Slovenska, medzinárodných turnajov na Slovensku a v zahraničí pripravili program pre pozvaných rodičov a mladých štartujúcich pretekárov, kde ukázali svoje umenie v gymnastike a v džudo technikách. Pri príprave haly, pomoc pri časomiere vrátane rozhodovania sa angažovali starší džudisti klubu, ktorí navštevujú Strednú športovú školu J. Herdu v Trnave. Všetci pretekári boli za svoju snahu a bojový výkon odmenení medailami a sladkou odmenou na konci turnaja pri vyhodnotení. Celkovo bolo vyhodnotené 25 x zlato, 24x striebro a 35 x bronzová medaila. Špeciálne ocenenie prebehlo aj v kategórii ,,najlepší výkon nováčika", kde bol ocenený vecnou cenou Maxim Lužák za svoj bojovný výkon. Tak isto prebehlo aj ocenenie v kategórii ,,najzaujímavejší zápas turnaja", kde Judo Club AŠK Slávia Trnava ocenil vecnou cenou Leu ŠtudencovúMaxa Malachovca.

Výsledková listina

Kategórie:

1) Kat. 21,0 kg   2) Kat. 23,0 kg     3) Kat. 24,50 kg     4) Kat. 24,0 kg    5) Kat. 25,0 kg    6) Kat. 26,50 kg

Hyžný Eliáš

Hunčár Viliam

Malachovec Sebastián

Miklovič Tomáš

7) Kat. 29,0 kg      8) Kat. 29,50 kg 9) Kat. 30,0 kg   10) Kat. 31,0 kg    11) Kat. 33,0 kg   12) Kat. 34,00 kg

Malachovec Max

Hríbik  Tobias

Čerevka Šimon

Nemček Lukáš

13) Kategória: do 34,50 kg  14) Kategória: do 35,00 kg  15) Kat. 38,50 kg  16) Kat. 39,00 kg 17) Kat. 39,50 kg

Gažo Šimon

1. miesto Szabo Timon,

Petrovič Nathan,

Malovec Matias

Helmeš Michal

Sýkora Jakub

Szőllősy Matúš

Mlčo Branislav

Mrva Filip

Kadlečík Matúš

Solčanský Tomáš

Chatrnuch Max

Viskupič Marián

Kmeť Nino

Zrník Hentrik

Gajarský Juraj

Homola Adam

Janíček Michal

Murray Timon

Piš Peter

18) Kat. 42,00 kg   19) Kat. 46,00 kg   20) Kat. 49,00 kg 22) Kat. 52,00 kg  23) Kat. 62,00 kg  24) Kat. + 66 kg

Šlahor Oliver

Polakovič Dominik

Enkhsukh Tsatsral

Virág Adam

Bunček Timotej

Huščava Matej

Vacula Jakub

Lužák Maxim

Ryšavý Lukáš

Študenc Stanislav

Jakubec Adam

Obecajčíková Diana

Husák Darius

Schiffer Michal

Ambruš Peter

Klokner Lukáš

Gažovič Viliam

Helmeš Rudolf

Piňos Omar

Klokner Kevin

Všetkým pretekárom srdečne GRATULUJEME!!!