Vyhodnotenie - Najlepší džudista roka 2018

Roman Dekan najlepší džudista Slovenska

Cez víkend sa v Banskej Bystrici konalo vyhodnotenie najlepších džudistov Slovenska za rok 2018. Slovenský zväz judo oceňoval všetky vekové kategórie podľa celoročného rebríčka džudistov, kde mal zastúpenie aj trnavský klub. Tréneri Ivana Komlóšiová a Ivan Hrnčiar sa pričinili, aby ich zverenec Roman Dekan vystúpil na najvyššiu priečku a odniesol si hodnotenie Najlepší džudista roka 2018 vo vekovej kategórií mladších žiakov. V tejto vekovej kategórií bojovalo o  titul až 160 pretekárov z rôznych slovenských klubov. Dekan získal 675 bodov v celkovom slovenskom rebríčku a na turnajoch si vybojoval 14 cenných kovov, z toho sedem krát zlato, dva krát striebro a päť krát bronz.

Cesta za úspechom

Dekan okrem toho, že ovládol celkový rebríček džudistov v mladších žiakoch, bol absolútna jednotka vo váhovej kategórií do 34 kg. Momentálne štartuje už vo vyššej kategórii, a to do 38 kg, kde sa mu tiež darí a odnáša si cenné kovy. Počas minulého roka nastúpil a bojoval o cenné body a medaile na 15tich prestížnych a medzinárodných turnajoch. Jeho výbornú výkonnosť potvrdzuje jeho štatistika. Nastúpil v 61 zápasoch, a z toho si svojou ctižiadostivosťou, bojovnosťou a technickou stránkou vybojoval až 52 výhier. Zlaté medaile si odnášal z viacerých turnajov a to z Pezinka, Bardejova, Michaloviec, Považskej Bystrici, Bratislavy, Malaciek a Martina. Striebro si vybojoval v Rimavskej Sobote a Kolárove. Na bronzovú priečku vystúpil v Banskej Bystrici, Zvolene a Galante. K týmto výsledkom pridal aj medzinárodné umiestenia na medzinárodnom turnaji Grand Prix v Ostrave a v Brne. Na oboch turnajoch skončil na treťom mieste. Na Majstrovstvách Slovenska síce zaváhal v semifinálovom boji, no napriek tomu vystúpil na bronzovú pozíciu.

Komlóšiová, trénerka JUDO CLUB AŠK Slávia Trnava podotkla, že: ,,Roman pristupuje ku každému jednému turnaju zodpovedne a svedomito. Na tréningových jednotkách je vnímavý, a tiež ho poháňa myšlienka stáleho víťazstva a zdokonaľovania sa. Pevne verím, že toto ocenenie Slovenského zväzu judo ho motivuje a jeho výkonnosť aj vo vekovej kategórií starších žiakov bude prinášať na turnajoch zaslúžené ovocie v podobe cenných kovov.“